Zrealizowanych szkoleń: 1 267
Przeszkolonych osób: 18 255
Pozyskanych funduszy: 196 710 109 zł
Zaproponuj temat szkolenia
Poznaj opinie naszych klientów
Szkolenie " Specjalista ds. projektów unijnych 2014-2020" przeprowadzone w sposób ciekawy. Program szkolenia zrealizowany. Prowadzący posiada ogromną wiedzę ...
Zobacz inne opinie

Studium wykonalności – zamawianie i odbiór od wykonawcy.

Miejsce szkolenia: Kraków
Termin: 21-22.05.2018
Cena: 1.070 zł netto + 23% VAT (dla osób finansowanych w min.70% ze środków publicznych: 1.070 zł brutto).
Promocja: Przy zgłoszeniu 5 osób płacisz za 4 (jeden udział gratis).
Cena zawiera: koszt materiałów szkoleniowych, certyfikat, wyżywienie każdego dnia: obiad wraz z 2 przerwami kawowymi (kawa, herbata, napoje, owoce, ciastka)
Chcę zapisać się na to szkolenie
O szkoleniu Korzyści i cele Program Trener Miejsce Płatności Opinie

DLACZEGO SZKOLENIE „Studium wykonalności–zamawianie i odbiór od wykonawcy.”?

Jakość przygotowania studium  wykonalności zazwyczaj decyduje o tym, czy projekt zostanie pozytywnie oceniony i skierowany do dofinansowania, natomiast najczęściej przygotowanie studium jest zlecane firmie zewnętrznej w drodze przetargu.

Aby mieć pewność, że otrzymamy dobrą jakość studium wykonalności, już na etapie zlecania należy mieć określone warunki jakościowe studium oraz formę współpracy i odebrania gotowego dzieła. Jest to niezmiernie ważny element, ponieważ jeśli nie zawrzemy tego w umowie z Wykonawcą, najprawdopodobniej otrzymamy od niego słabe studium, które zostanie również słabo ocenione, a co za tym idzie może doprowadzić do tego, że projekt nie otrzyma dofinansowania.

Na naszym szkoleniu uczestnicy otrzymają odpowiedzi na pytania:

  • jak wybrać właściwego Wykonawcę studium wykonalności?
  • jak określić w umowie konstrukcję współpracy z wykonawcą, oraz w jaki sposób sprawdzić otrzymane dzieło?
  • jak ocenia studium Ekspert z Komisji Oceny Projektów - co sprawdza w pierwszej kolejności, jakie wskaźniki muszą mu się zgadzać aby dalej oceniać projekt, w jaki  sposób weryfikuje poprawność studium?

Trener prowadzący szkolenie jest  Ekspertem od kilkunastu lat oceniającym projekty unijne i studia wykonalności. W trakcie poszczególnych bloków omówione zostaną podstawowe błędy identyfikowane przy konstruowaniu studium wykonalności oraz metody i techniki weryfikacji SW.

Podczas ćwiczeń przy użyciu laptopów uczestnicy nauczą się tworzenia arkuszy analitycznych na przykładzie projektów z wybranych sektorów, oraz zostanie zaprezentowane i omówione przykładowe SW.

DO KOGO ADRESUJEMY SZKOLENIE?

Szkolenie jest kierowane do wszystkich osób zainteresowanych przygotowaniem, odbiorem oraz oceną studium  wykonalności, w szczególności:

  • Pracowników instytucji publicznych, przedstawicieli JST i ich jednostek organizacyjnych, administracji publicznej, pracowników szkół wyższych i jednostek naukowych, instytucji kultury, instytucji zdrowia publicznego,
  • Pracowników, współpracowników organizacji pozarządowych,
  • Osób, które chcą  być zaangażowane w przygotowywanie lub ocenę studium wykonalności

LICZEBNOŚĆ GRUPY:         do 16 osób

Pobierz plik oferty Chcę zapisać się na to szkolenie
Zrealizowanych szkoleń: 1 267
Przeszkolonych osób: 18 255
Pozyskanych funduszy: 196 710 109 zł