Zrealizowanych szkoleń: 1 267
Przeszkolonych osób: 18 255
Pozyskanych funduszy: 196 710 109 zł
Zaproponuj temat szkolenia
Poznaj opinie naszych klientów
Dobrze przygotowane i przeprowadzone szkolenie. Informacja zwięzła i podana w sposób interesujący. Interaktywna forma zajęć pozwoliła na szerokie potraktow...
Zobacz inne opinie

Poznaj naszych trenerów

Dariusz Kamiński

Pracownik Administracji Publicznej, zawodowo związany z tematyką funduszy pomocowych Unii Europejskiej od 2003 roku. Na co dzień uczestniczy w opracowywaniu kluczowych wytycznych, procedur, instrukcji oraz stanowisk negocjacyjnych w zakresie poszczególnych programów operacyjnych. Specjalizuje się w problematyce kwalifikowalności wydatków, rozliczeń, kontroli oraz nieprawidłowości występujących w projektach współfinansowanych z funduszy strukturalnych.

Trener z 10-letnim stażem- prowadził szkolenia skierowane zarówno do instytucji sektora publicznego, zaangażowanych w system zarządzani środkami pomocowymi jak również dla potencjalnych projektodawców korzystających ze współfinansowania. Wykładowca akademicki, współpracujący m.in. z Krajową Szkołą Administracji Publicznej w Warszawie, Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Ukończył studia doktoranckie w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

wiecej

Kamil Kipiel

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ oraz Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego. 

Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w spółkach kapitałowych, mentor i coach przedsiębiorstw typu start-up, członek zespołów eksperckich biorących udział w procesach inwestycyjnych dla funduszy seed/venture capital, jak również ekspert m.in. w NCBiR, PARP, MNiSW, czy Centrum Projektów Europejskich.

 

Pracownik oraz współpracownik wielu polskich i zagranicznych jednostek naukowych, wykładowca kilku szkół wyższych,a także doświadczony konsultant i trener w tematyce zarządzania projektami, funduszy strukturalnych, transferu wiedzy i technologii, innowacyjności, przedsiębiorczości akademickiej, komercjalizacji oraz finansowania kapitałem prywatnym.

wiecej

Sonia Szczepańska - Brand

W latach 2004 - 2015 członkini zespołów projektowych EFS i specjalistka ds. procedur EFS, ekspert oceny merytorycznej wniosków o dofinansowanie EFS w okresie programowania 2007 - 2013, audytorka wdrażanych przez uczelnie projektów nieinwestycyjnych EFS, od 2004 r. wykładowca publicznych i niepublicznych szkół wyższych w zakresie funduszy strukturalnych i zarządzania projektami

Od 2003 r. specjalistka ds. pozyskiwania środków w ramach funduszy strukturalnych, od 2001 r. właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej, specjalizującej się w doradztwie strategicznym dla szkół wyższych w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na programy rozwojowe.

wiecej

Michał Rutkowski

Członek Zarządu Krajowego Polskiego Stowarzyszenia Ekspertów i Asesorów Funduszy Unii Europejskiej.
Przeprowadził ponad 350 kursów dla przedstawicieli administracji publicznej z zakresu funduszy unijnych.
Posiada praktyczną znajomość procesów przygotowawczych do absorpcji funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w Polsce.

Jest bezpośrednio zaangażowany w tworzenie systemu monitoringu oraz ewaluacji Funduszy Strukturalnych w Polsce. Uczestniczył w pracach grup roboczych i zespołów zadaniowych, m.in. Zespołu ds. monitoringu i ewaluacji programów i projektów finansowanych ze środków UE i innych funduszy pomocowych, Grupy Roboczej ds. funduszy strukturalnych przy Związku Banków Polskich, Bankowej Grupy Roboczej ds. funduszy strukturalnych przy MGiP, Bankowej Grupy Roboczej ds. funduszy strukturalnych przy PARP.
Zarządzał licznymi projektami finansowanymi ze środków UE, Banku Światowego, pomocy bilateralnej (w tym dotacją Banku Światowego dla Ministerstwa Finansów na stworzenie w Polsce systemu monitoringu i oceny funduszy pomocowych Unii Europejskiej i innych funduszy pomocowych).

wiecej

Jacek Paluch

Trener i konsultant w zakresie prowadzenia księgowości projektów współfinansowanych z EFS.

Posiada Certyfikat Trenerski I stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz zespołu audytorów projektów dofinansowywanych z funduszy strukturalnych, wiceprezes Krajowego Instytutu Rozwoju Partnerstwa Publiczno – Prywatnego. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego, wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim, autor wielu publikacji dziedzinowych z zakresu księgowości i rozliczeń projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

wiecej

Artur Bartoszewicz

Prezes Zarządu Krajowego Polskiego Stowarzyszenia Ekspertów i Asesorów Funduszy Unii Europejskiej od 16 lat zajmujący się tematyką pozyskiwania, zarządzania i rozliczania funduszy UE. Członek społecznego Zespołu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej powołanego przy Ministerstwie Gospodarki. Pracował m.in. w Agencji Techniki i Technologii oraz Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. 

Zarządzał podmiotami prawa handlowego oraz projektami finansowanymi z funduszy unijnych. Był członkiem zespołów roboczych przy ministerstwach zaangażowanych w proces wdrażania funduszy europejskich w latach 2004-2006 oraz przygotowujących zadania na 2007-2013. Był członkiem Komitetów Monitorujących programami na lata 2004-2006 oraz 2007-2013. W latach 2004-2010 był ekspertem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan ds. funduszy unii europejskiej. Uczestniczy w procesie programowania funduszy unijnych na lata 2014-2020. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą w obszarze: doradztwa i szkol

Adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspert w obszarach: Planowanie i programowanie wieloletnie w standardach Unii Europejskiej oraz metodyka krajowa; Multilevel governance – wielopoziomowe rządzenie, w tym polityki i strategie oraz integracja ładu administracyjno-regulacyjnego; Rozwój regionalny i rozwój miast; Europejska polityka spójności i fundusze strukturalne UE oraz Fundusz Spójności; Zasady udzielania pomocy publicznej (pomocy państwa) zgodnej z zapisami traktatowymi UE; Analizy ekonomiczno-finansowe projektów finansowanych z funduszy unii europejskiej; Finanse publiczne, budżet państwa i budżet UE; Nowoczesne metody zarządzania w administracji publicznej: budżet zadaniowy (performance budgeting), kontrola zarządcza, zarządzanie przez cele, zarządzanie procesowe, zarządzanie przez kompetencje, zarządzanie projektami, ocena efektywności i skuteczności osiągania celów i realizacji zadań.

Przygotowywał budżety zadaniowe na zlecenie Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Ministerstwa Finansów oraz kilku JST. Sporządził ponad 45 ekspertyz z zakresu analiz ekonomiczno-finansowych, pomocy publicznej i budżetu zadaniowego m.in. na rzecz MF, MIR, MG, MRiRW, MSiT, PARP. Zaprojektował również założenia do 2 ustaw i pełne teksty 2 ustaw. 

wiecej

First Previous 1 2 3 4 5 6 7 Last

Zrealizowanych szkoleń: 1 267
Przeszkolonych osób: 18 255
Pozyskanych funduszy: 196 710 109 zł