O szkoleniu | Korzyści i cele | Program | Trener | Miejsce | Płatności | Opinie |
KORZYŚCI – ZACZYNAMY OD KONKRETÓW!
Cytat z umowy:
1. Beneficjent udziela zamówień w ramach Projektu zgodnie z ustawą Pzp albo zasadą konkurencyjności na warunkach określonych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności, w szczególności zobowiązuje się do upubliczniania zapytań ofertowych zgodnie z ww. wytycznymi, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
2. Beneficjent jest zobowiązany uwzględniać aspekty społeczne przy udzielaniu następujących rodzajów zamówień:
1) …..……………………………………………,
2) …………………………………………………,
Beneficjenci często nie doczytują tego zapisu, a jak już doczytają nie wiedzą jak w praktyce podejść do tematu. W konsekwencji przeprowadzają zamówienia bez tych klauzul. Kontrole coraz częściej zwracają na ten fakt uwagę i wyciągają konsekwencje.
CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA SZKOLENIU?
Szkolenie pomoże zapobiec korektom z tytułu nieprawidłowo udzielanych zamówień, a tym beneficjentom u których już stwierdzono nieprawidłowości wskaże jak się bronić by minimalizować zwroty.
FORMA SZKOLENIA:
Wybitnie interaktywne szkolenie (praktycznie konsulting dla osób chcących przedyskutować ich konkretny przypadek) opierające się w głównej mierze na przykładach „z życia” oraz pracy na dokumentach. Nie ma lepszej nauki jak ta na błędach – oby cudzych. Omówione zostaną szczegółowo kwestie wymienione w temacie szkolenia w kontekście Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1303/2013, rozporządzeń wykonawczych KE, wyroków ETS, naszych krajowych aktów prawnych oraz wytycznych.
Prowadzący w trakcie trwania całego szkolenia gorąco zachęca uczestników do aktywnego udziału w zajęciach, zadawania pytań, poruszania na bieżąco nurtujących ich problemów związanych z tematyką szkolenia w odniesieniu do konkretnych sytuacji, z którymi mają do czynienia uczestnicy szkolenia przy realizacji swoich projektów. Całość wsparta prezentacją multimedialną w programie MS Powerpoint.