Zrealizowanych szkoleń: 1 267
Przeszkolonych osób: 18 255
Pozyskanych funduszy: 196 710 109 zł
Zaproponuj temat szkolenia
Poznaj opinie naszych klientów
Dobrze przygotowane i przeprowadzone szkolenie. Informacja zwięzła i podana w sposób interesujący. Interaktywna forma zajęć pozwoliła na szerokie potraktow...
Zobacz inne opinie

Formalno- prawne aspekty współpracy nauki z biznesem

Miejsce szkolenia: ON-LINE
Termin: 22-23.1.2021
Cena: 550 zł netto + 23% VAT (dla osób finansowanych w min.70% ze środków publicznych: 550zł brutto)
Promocja: Przy zgłoszeniu 5 osób zapłacisz tylko za 4!
Cena zawiera: Cena zawiera: Realizację programu szkolenia, materiały szkoleniowe, certyfikat, konsultacje z trenerem w formie mailowej.
Chcę zapisać się na to szkolenie

Szkolenie bardzo ciekawe, poparte wieloma przykładami praktycznymi. Trener - przedewszystkim praktyk, więc wiedza była przekazywana z wieloma przykładami, odniesieniami do praktyki etc. Trener odpowiada na każde zadane pytanie (nawet wykraczające poza zakres szkolenia). Wiedza przekazana w sposób rzetelny jasny, zrozumiały. REWELACJA!

Paula Jeżak-Gorczyca, Szkoła Główna Służby Pożarniczej Warszawa, wrzesień 2017

Zobacz więcej opini o tym szkoleniu
O szkoleniu Korzyści i cele Program Trener Miejsce Płatności Opinie

DLACZEGO SZKOLENIE DOTYCZĄCE FORMALNO-PRAWNYCH ASPEKTÓW WSPÓŁPRACY NAUKI Z BIZNESEM?

Myślisz o przedsięwzięciu łączącym naukę z biznesem, czyli „od pomysłu do biznesu”, ale brakuje Ci wiedzy jak je zaprojektować i jak zabezpieczyć w nim swoje interesy?

Do tego nie masz czasu żeby zagłębiać się w formalności, w tym specjalistyczną wiedzę prawną na temat własności intelektualnej, praw i obowiązków, komercjalizacji i nie chcesz uczestniczyć w kolejnym nudnym szkoleniu na temat przepisów prawnych, których nie będziesz potem umiał wykorzystać?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Przygotowaliśmy szkolenie, które prowadzi prawnik, ale w sposób „nieprawniczy”, zorientowany na osiągnięcie Twoich celów, a nie na przedstawienie wiedzy prawnej!

Trener, który specjalizuje się w obsłudze procesów naukowo-biznesowych, w uporządkowany i łatwo przystępny sposób pokaże Ci drogę począwszy od pomysłu, zaplanowania badań, pozyskania finansowania, zbudowania konsorcjów, aż do działania w ramach spółek celowych.  Pokaże także jak zorganizować swój projekt, kiedy ramy przedsięwzięcia są narzucone przez instytucje finansujące.

Na szkoleniu otrzymasz unikalne narzędzie w postaci prostych, czytelnych list kontrolnych, dzięki któremu nie mając w ogóle wiedzy prawniczej, będziesz w stanie zaprojektować przedsięwzięcie „od pomysłu do biznesu” tak, żeby zabezpieczyć swoje prawa własnościowe, w szczególności pomysły, koncepcje, wyniki badań, opracowania, przewidzieć ewentualne sytuacje konfliktowe i uchronić się przed nimi, ale przede wszystkim żeby „przekuć” swój pomysł na realne zyski.

Gdy już otrzymasz narzędzia i mapę pokazującą, jak poruszać się w projekcie badawczo-rozwojowym, wówczas będziesz miał pewność, że możesz zmierzyć się z tym wyzwaniem, przestaniesz odkładać swój pomysł „na później”, a zaczniesz skupiać się na realizacji swoich celów biznesowych.

Warunkiem osiągnięcia zakładanych celów w komercjalizacji jest dobrze skonstruowana umowa.  Ważne jest to, że wbrew obiegowej opinii, w tego rodzaju projektach umowa nie jest tylko dokumentem prawnym, jest przede wszystkim formalnym planem działania, inną formą wyrażenia biznesplanu lub projektu. 

Przygotowanie umowy nie jest tylko pracą prawnika, a taki powszechnie panuje pogląd.
Stworzenie dobrej umowy to proces, mający na celu przede wszystkim uregulowanie modelu biznesowego, opisanie procesu współpracy naukowców z przedsiębiorstwem, i w tym procesie muszą być przede wszystkim osoby zaangażowane w przedsięwzięcie.

Na szkoleniu trener pokaże Ci mechanizm przygotowania założeń do dobrej umowy, zabezpieczającej interesy stron. Pokaże Ci również swój  sposób myślenia przy tworzeniu umowy.

Czy zetknąłeś się może z umową, która dobrze i profesjonalnie brzmiała jak ją czytałeś, ale potem nie zadziałała w sytuacji konfliktowej i nie rozwiązała problemu? 

Dla nas umowa = załatwienie sprawy!

Zapewniam Cię, że nie będziemy przekazywać Ci wiedzy prawniczej „zawieszonej w próżni”, ale jasne, czytelne i praktyczne informacje. Otrzymasz wiadomości na temat tzw. „kruczków prawnych”, mechanizmów o których się zapomina, a które są bardzo częstymi błędami w umowach. Pokażemy Ci gotowe rozwiązania, szczegółowe klauzule, które będziesz mógł potem wprost zastosować w praktyce.

W ten sposób zyskasz know-how przygotowania dobrej umowy, która zabezpieczy Twoje interesy, dzięki czemu weźmiesz sprawy w „swoje ręce”, przestaniesz zawierzać swój los dobrej woli prawników, a zaczniesz negocjować najlepsze dla siebie warunki biznesowe.

DO KOGO ADRESUJEMY SZKOLENIE?

  • Osoby prowadzące/lub zamierzające prowadzić działalność naukową lub działalność polegającą na zarządzaniu, administrowaniu lub koordynowaniu działalności naukowej
  • Osoby prowadzące/lub zamierzające prowadzić działalność badawczo-rozwojową lub działalność polegającą na zarządzaniu, administrowaniu lub koordynowaniu pracami badawczo-rozwojowymi
  • Osoby prowadzące/lub zamierzające prowadzić działalność gospodarczą, która może korzystać z efektów badań naukowych lub działalność polegającą na zarządzaniu, administrowaniu lub koordynowaniu taką działalnością,
  • Przedstawiciele konsorcjów naukowo-badawczych, realizujących lub planujących realizację wspólnych przedsięwzięć przedstawicieli nauki oraz  biznesu
  • pracownicy instytucji nadzorujących wydatkowanie środków unijnych w zakresie komercjalizacji

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UDZIAŁU W SZKOLENIU : 

Podstawowa wiedza na temat komercjalizacji wiedzy/technologii.

LICZEBNOŚĆ GRUPY:        brak ograniczeń

Pobierz plik oferty Chcę zapisać się na to szkolenie
Zrealizowanych szkoleń: 1 267
Przeszkolonych osób: 18 255
Pozyskanych funduszy: 196 710 109 zł