SPECJALISTA ds. POZYSKIWANIA FUNDUSZY UNIJNYCH 2014-2020 |
SPECJALISTA ds. PROJEKTÓW B+R |
CERTYFIKOWANE szkolenie: „Zarządzanie projektami zgodnie z metodyką PCM – standard UE”. |
Szkolenie bardzo ciekawe, poparte wieloma przykładami praktycznymi. Trener - przedewszystkim praktyk, więc wiedza była przekazywana z wieloma przykładami, odniesieniami do praktyki etc. Trener odpowiada na każde zadane pytanie (nawet wykraczające poza zakres szkolenia). Wiedza przekazana w sposób rzetelny jasny, zrozumiały. REWELACJA!
Paula Jeżak-Gorczyca, Szkoła Główna Służby Pożarniczej Warszawa, wrzesień 2017
O szkoleniu | Korzyści i cele | Program | Trener | Miejsce | Płatności | Opinie |
DLACZEGO SZKOLENIE DOTYCZĄCE FORMALNO-PRAWNYCH ASPEKTÓW WSPÓŁPRACY NAUKI Z BIZNESEM?
Myślisz o przedsięwzięciu łączącym naukę z biznesem, czyli „od pomysłu do biznesu”, ale brakuje Ci wiedzy jak je zaprojektować i jak zabezpieczyć w nim swoje interesy?
Do tego nie masz czasu żeby zagłębiać się w formalności, w tym specjalistyczną wiedzę prawną na temat własności intelektualnej, praw i obowiązków, komercjalizacji i nie chcesz uczestniczyć w kolejnym nudnym szkoleniu na temat przepisów prawnych, których nie będziesz potem umiał wykorzystać?
Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Przygotowaliśmy szkolenie, które prowadzi prawnik, ale w sposób „nieprawniczy”, zorientowany na osiągnięcie Twoich celów, a nie na przedstawienie wiedzy prawnej!
Trener, który specjalizuje się w obsłudze procesów naukowo-biznesowych, w uporządkowany i łatwo przystępny sposób pokaże Ci drogę począwszy od pomysłu, zaplanowania badań, pozyskania finansowania, zbudowania konsorcjów, aż do działania w ramach spółek celowych. Pokaże także jak zorganizować swój projekt, kiedy ramy przedsięwzięcia są narzucone przez instytucje finansujące.
Na szkoleniu otrzymasz unikalne narzędzie w postaci prostych, czytelnych list kontrolnych, dzięki któremu nie mając w ogóle wiedzy prawniczej, będziesz w stanie zaprojektować przedsięwzięcie „od pomysłu do biznesu” tak, żeby zabezpieczyć swoje prawa własnościowe, w szczególności pomysły, koncepcje, wyniki badań, opracowania, przewidzieć ewentualne sytuacje konfliktowe i uchronić się przed nimi, ale przede wszystkim żeby „przekuć” swój pomysł na realne zyski.
Gdy już otrzymasz narzędzia i mapę pokazującą, jak poruszać się w projekcie badawczo-rozwojowym, wówczas będziesz miał pewność, że możesz zmierzyć się z tym wyzwaniem, przestaniesz odkładać swój pomysł „na później”, a zaczniesz skupiać się na realizacji swoich celów biznesowych.
Warunkiem osiągnięcia zakładanych celów w komercjalizacji jest dobrze skonstruowana umowa. Ważne jest to, że wbrew obiegowej opinii, w tego rodzaju projektach umowa nie jest tylko dokumentem prawnym, jest przede wszystkim formalnym planem działania, inną formą wyrażenia biznesplanu lub projektu.
Przygotowanie umowy nie jest tylko pracą prawnika, a taki powszechnie panuje pogląd.
Stworzenie dobrej umowy to proces, mający na celu przede wszystkim uregulowanie modelu biznesowego, opisanie procesu współpracy naukowców z przedsiębiorstwem, i w tym procesie muszą być przede wszystkim osoby zaangażowane w przedsięwzięcie.
Na szkoleniu trener pokaże Ci mechanizm przygotowania założeń do dobrej umowy, zabezpieczającej interesy stron. Pokaże Ci również swój sposób myślenia przy tworzeniu umowy.
Czy zetknąłeś się może z umową, która dobrze i profesjonalnie brzmiała jak ją czytałeś, ale potem nie zadziałała w sytuacji konfliktowej i nie rozwiązała problemu?
Dla nas umowa = załatwienie sprawy!
Zapewniam Cię, że nie będziemy przekazywać Ci wiedzy prawniczej „zawieszonej w próżni”, ale jasne, czytelne i praktyczne informacje. Otrzymasz wiadomości na temat tzw. „kruczków prawnych”, mechanizmów o których się zapomina, a które są bardzo częstymi błędami w umowach. Pokażemy Ci gotowe rozwiązania, szczegółowe klauzule, które będziesz mógł potem wprost zastosować w praktyce.
W ten sposób zyskasz know-how przygotowania dobrej umowy, która zabezpieczy Twoje interesy, dzięki czemu weźmiesz sprawy w „swoje ręce”, przestaniesz zawierzać swój los dobrej woli prawników, a zaczniesz negocjować najlepsze dla siebie warunki biznesowe.
DO KOGO ADRESUJEMY SZKOLENIE?
WYMAGANIA DOTYCZĄCE UDZIAŁU W SZKOLENIU :
Podstawowa wiedza na temat komercjalizacji wiedzy/technologii.
LICZEBNOŚĆ GRUPY: do 20 osób